Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj

Dacia Logan zdobyła serca kibiców podczas wyścigu 24h Nürburgring

dailysportscar.com

Jak pokazuje przykład ostatniego wyścigu 24h na kultowym torze Nürburgring, nie potrzeba aut za grube miliony, żeby zostać zauważonym. Ważne są umiejętności, wytrwałość, serce do walki i odrobina szczęścia, a to wszystko miała Dacia Logan, która startowała w klasie SP3.

Ollis Garage
Kto zostanie najbardziej zapamiętany z wyścigu 24h Nürburgring 2021? Dacia Logan! (fot. Ollis Garage)

Najkrótszy wyścig 24h Nürburgring w historii

Porsche 911 GT3 R, Manthey-Racing
Porsche 911 GT3 R, Manthey-Racing (fot. Sportscar365)

To był najkrótszy o 1992 roku wyścig 24h na torze Nürburgring. Mgła, która otuliła „Zielone Piekło” wstrzymała rywalizację, a sam wyścig skończył się o 14 godzin wcześniej, niż powinien. Zwycięzca, a było nim jadowicie zielone Porsche 911 przygotowane przez Manthey Racing, przejechało w tym czasie 59 okrążeń. Dacia w tym samym czasie pokonała 41 okrążeń, okazując się lepszą od 22 innych aut, które nie ukończyły wyścigu.

Kim jest Manthey-Racing i co go wiąże z Porsche?

Dacia Logan podbija serca kibiców

165-konna Dacia Logan RS 2.0, przygotowana przez Team SwiftWing.de oraz Ollis Garage skradła serce fanów wyścigu, zarówno tych obecnych na miejscu, jak i zasiadających przed internetowymi i telewizyjnymi relacjami dokładnie w momencie, kiedy przekraczała linię mety tuż przed zielonym, zwycięskim Porsche 911, co wyglądało, jakby to właśnie ona wygrała, ponieważ widać było obsługę, która macha flagą w szachownicę. Ten obraz z Twittera jest wspaniały i mówi wszystko.

Nowa Dacia Logan w naszym teście. Zobacz, co potrafi.