Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Gdzie będzie padał śnieg w weekend 26-28.XI.2021?

W ten weekend przewidywane są duże opady śniegu, drogi będą śliskie. Synoptycy wskazują, że w piątek województwa takie jak: śląskie, małopolskie, mazowieckie, warmińsko-mazurskie oraz podlaskie mogą zostać najbardziej zaśnieżone.

Jaka będzie temperatura w ten weekend?

temperatura zimą
Temperatura będzie krążyła wokół 0 stopni Celsjusza (fot. shutterstock)

Od piątkowego południa strefa opadów śnieżnych oraz deszczowo-śnieżnych nasunie się od południa, w kierunku województw śląskiego, małopolskiego i opolskiego. Do późnych godzin wieczornych miejscami może spaść do 10 cm śniegu. Chmury opadowe będą kierowały się ku północno-wschodniemu kierunkowi. W sobotę opady ruszą w kierunku północnego-wschodu kraju. Będzie chłodniej, a temperatura minimalna będzie się wahać od -2 stopni do +2 stopni, a maksymalne od 0 stopni do +2 stopni. Niedzielna temperatura na wschodzie kraju przewidywana na +6 stopni.

Jakie warunki będą na polskich drogach?

Czarny asfalt może być pokryty cieniutką warstwą lodu (fot. shutterstock)

W miejscach, gdzie temperatura spadnie poniżej zera stopni, warunki na drogach mogą być niebezpieczne, ponieważ śnieg będzie mokry, a podłoże śliskie. Opadom może towarzyszyć gęsta mgła ograniczająca widoczność do 200m, głownie na południu i zachodzie kraju. Na drogach i chodnikach mniejszych miejscowości możemy napotkać pokrywę śniegową, w przypadku bardziej uczęszczanych dróg zauważymy błoto pośniegowe. W sobotni poranek topniejący śnieg może zacząć zamarzać, co dodatkowo utrudni jazdę kierowcom.

W niedzielę oraz z niedzieli na poniedziałek również możemy spodziewać się opadów śniegu oraz deszczu ze śniegiem, głównie w zachodniej części kraju. Miejscami może spaść od 10 do 15 cm śniegu.

Żródła: www.imgw.pl; www.pap.pl

Total
0
Shares