Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Lexus LC - katalog wersji

Informacje o Lexus LC

Japoński samochód klasy grand tourer, zaprezentowany podczas salonu motoryzacyjnego w Detroit w styczniu 2016 r. przez należącą do koncernu Toyota Motor Corporation firmę Lexus. Model ten jest seryjną realizacją samochodu koncepcyjnego Lexus LF-LC, przedstawionego w Detroit w roku 2012 i uhonorowanego nagrodą EyesOn Design. Model LC produkowany jest w gruntownie zmodernizowanej fabryce Motomachi, w której w latach 2010-2012 produkowano supersamochody Lexus LFA. Lexus LC był pierwszym samochodem luksusowym wyposażonym w automatyczną skrzynię biegów o 10 przełożeniach. Pierwszy egzemplarz Lexusa LC 500 Convertible został sprzedany na aukcji charytatywnej za kwotę dwóch milionów dolarów. Lexus LC jest pierwszym modelem, skonstruowanym w oparciu o nową platformę GA-L (Global Architecture for Luxury vehicles), opracowaną m.in. pod kątem zwiększenia sztywności samonośnego nadwozia, zmniejszenia masy i obniżenia środka ciężkości pojazdu. W tym celu w konstrukcji nadwozia wykorzystano wiele elementów ze s... (źródło Wikipedia)

Wersje Lexus LC

Dane Techniczne Lexus LC

Jak to działa? Tempomat adaptacyjny

Tempomat adaptacyjny to naszym zdaniem jedno z najlepszych rozwiązań obecnych we współczesnych pojazdach. Trzeba tylko znać jego ograniczenia.

Lexusowa hybryda. Nowy ES 300h

Po faceliftingu, nowy ES 300h to, jak przekonuje producent, lepsza wersja sedana, który debiutował w Europie Zachodniej i…