Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Lexus RC Coupe- najważniejsze informacje

Informacje o Lexus RC Coupe

Luksusowy samochód osobowy o nadwoziu coupé marki Lexus produkowany przez koncern Toyota Motor Company od 2014 roku. Pojazd zadebiutował podczas targów motoryzacyjnych w Tokio w listopadzie 2013 roku. W 2018 samochód przeszedł facelifting. Auto otrzymało nowe lampy nawiązujące wyglądem do stylistyki większego Lexusa LC, zmienione wloty powietrza, a także dodatkowe ulepszenia zawieszenia i układu kierowniczego. Samochód jest połączeniem stylistyki konceptów LF-LC i LF-CC. Powstał na płycie podłogowej modelu GS. Pojazd wyróżnia się ostrymi liniami i agresywnym wyglądem. Samochód wzorem gamy modelowej marki posiada charakterystyczną atrapę chłodnicy z charakterystycznymi światłami do jazdy dziennej w kształcie litery L wykonanymi w technologii LED. Wnętrze pojazdu podobne do tego z trzeciej generacji Lexusa IS posiada 7-calowy ekran dotykowy oraz zlokalizowany między przednimi fotelami gładzik (touchpad) do obsługi systemu multimedialnego. Lexus RC sprzedawany jest w czterech wersjach silnikowych: RC... (źródło Wikipedia)

Ocena Redakcji: 4.5

Dane TechniczneLexus RC Coupe

Podstawowe właściwości Pojazdu
Liczba drzwi2
Liczba miejsc4
Średnica zawracania10.8 m
Promień skrętu5.4 m
Długość4695 mm
Szerokość1840 mm
Szerokość z lusterkami bocznymi2069 mm
Wysokość1395 mm
Rozstaw osi2730 mm
Rozstaw kół - przód1580 mm

Lexus RC Coupe - Wybierz silnik

Jak to działa? Tempomat adaptacyjny

Tempomat adaptacyjny to naszym zdaniem jedno z najlepszych rozwiązań obecnych we współczesnych pojazdach. Trzeba tylko znać jego ograniczenia.

Lexusowa hybryda. Nowy ES 300h

Po faceliftingu, nowy ES 300h to, jak przekonuje producent, lepsza wersja sedana, który debiutował w Europie Zachodniej i…