Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Powstaje nowa spółka – Bugatti Rimac

Bugatti Rimac – nowa spółka ma łączyć rzemiosło, tradycję i kunszt Bugatti z zaawansowanymi technologiami i elektromobilnością Rimac
Bugatti, Porsche i Rimac na jednej fotografii (fot. Bugatti)

Porsche oraz Rimac Automobili i Bugatti sfinalizowały plany utworzenia zupełnie nowej spółki typu joint venture o nazwie Bugatti Rimac. 55 proc. udziałów w nowej spółce należy do Rimac Automobili, a pozostałe 45 proc. do Porsche. Finalizacja powstania nowego podmiotu w branży ma nastąpić w czwartym kwartale 2021 roku, pod warunkiem uzyskania zgody ze strony urzędów antymonopolowych.

Bugatti i testy na Nordschleife

Bugatti choć formalnie nie ma udziałów w nowo zaplanowanej spółce trafi do Porsche, obecny właściciel francuskiej marki – Volkswagen – przeniesie do Porsche udziały z Bugatti Automobiles S.A.S. Od strony lokalizacyjnej i produkcyjnej nic się nie zmieni. Bugatti pozostanie w swojej historycznej siedzibie w Molsheim we Francji, miejscu, gdy Ettore Bugatti założył swoją firmę w 1909 roku. Wkładem Bugatti do nowej spółki Bugatti Rimac jest też cała wiedza tej marki w zakresie produkcji, technologii materiałowych, rzemiosła i doświadczoną sieć dealerską na całym świecie.

Bugatti to kunszt i tradycja, Rimac to elektromobilność i zaawansowana technika – co wyjdzie z tego połączenia? (fot. Bugatti)

Oliver Blume, prezes zarządu Porsche AG podsumował plany następującymi słowami: “Łączymy duże doświadczenie Bugatti w biznesie supersportowych samochodów z ogromną siłą innowacji Rimac w bardzo obiecującej dziedzinie mobilności elektrycznej. Bugatti wnosi do joint venture bogatą w tradycję markę, kultowe produkty, unikalne standardy jakości i kunsztu, lojalną bazę klientów i globalną sieć dealerów. Oprócz technologii, Rimac wnosi nowe podejścia rozwojowe i organizacyjne”.

Total
0
Shares