Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Premiera Bugatti Chiron Super Sport i pierwsze rzeczywiste Bugatti Bolide

Bugatti Chiron Super Sport i Bugatti Bolide po raz pierwszy zostały pokazane wczoraj na żywo, jak istniejące, realnie zbudowane pojazdy.
Bugatti
Na pierwszym planie rzeczywiste Bugatti Bolide (fot. Bugatti)

Pierwsze, rzeczywiste Bugatti Chiron Super Sport oraz Bugatti Bolide (wcześniej widzieliśmy tylko renderowane grafiki tego auta) marka z Molsheim zaprezentowała podczas Milano Monza Open-Air Motor Show. Bugatii od dawna robi wyjątkowe auta. Nie inaczej jest w przypadku tego modelu.

Bugatti Chiron Super Sport – dłuższa sylwetka to większa stabilność przy olbrzymich prędkościach (fot. Bugatti)

Bugatti Chiron Super Sport to luksusowy, supersportowy samochód zbudowany w celu osiągania jeszcze większej wydajności niż w przypadku pozostałych, i tak jednych z najszybszych na świecie aut tej marki. Nowy Chiron Super Sport ma charakterystyczną, wydłużoną sylwetkę, co ma poprawiać stabilność aerodynamiczną w przypadku jazdy z prędkościami godnymi raczej samolotów, niż aut poruszających się po drogach.

Co jest szybsze, samochód (Bugatti) czy samolot (wojskowy odrzutowiec)? Zobaczcie!

Impreza w Lombardii to okazja do zobaczenia całej rodziny Bugatti Chiron i wyjątkowego Bolide (fot. Bugatti)

Najnowsze dzieło inżynierów i artystów z Molsheim napędzane jest 8-litrowym silnikiem W16 generującym moc maksymalną wynoszącą 1600 KM. Deklarowana przez producenta prędkość maksymalna tego szalonego auta to 440 km/h. Dzięki dłuższemu opływowemu nadwoziu samochód charakteryzuje się zauważalnie większą stabilnością wzdłużną niż np. Bugatti Chiron Pur Sport.

Prędkość maksymalna deklarowana przez producenta to 440 km/h (fot. Bugatti)

O ile Chiron Super Sport jest, mimo wszystko autem luksusowym, to już pierwsze rzeczywiste Bugatti Bolide to samochód ekstremalny. Przeznaczony na tor bolid napędzany jest tym samym silnikiem, ale podkręconym aż do 1850 KM. Współczynnik mocy do masy auta jest niesamowity, każdy koń mechaniczny napędza zaledwie 670 gramów masy auta. Bolide waży zaledwie 1240 kg.

Torowy demon o mocy tak wielkiej, że 1 koń mechaniczny napędza tu zaledwie 670 gram pojazdu (fot. Bugatti)

Stephan Winkelmann, szef marki, zasiadł za kierownicą nowego Chiron Super Sport podczas parady odbywającej się wczoraj wieczorem (10.06). „Wspaniale jest prezentować na żywo nowy Chiron Super Sport” – mówi Stephan Winkelmann. „Pokazanie nowego modelu w miejscu narodzin Ettore Bugatti jest dla mnie bardzo ważne. Chiron Super Sport wygląda idealnie w tej scenerii Piazza del Duomo, a słynny tor wyścigowy Monza również znajduje się w pobliżu, nawet jeśli auto nie może tam pochwalić się swoim pełnym potencjałem”.

Bolide, to najsurowsze auto marki z Molsheim (fot. Bugatti)

Milano Monza Motor Show potrwa od 10 do 13 czerwca 2021 r. Jest to impreza plenerowa organizowana we współpracy z regionem Lombardii oraz miastami Mediolan i Monza. Na pokazach zostaną zaprezentowane nowe modele ponad 50. uczestniczących producentów samochodów i motocykli. Samo Bugatti, oprócz nowych Chiron Super Sport i Bolide, prezentuje pełną gamę aut z rodziny Chiron z modelami Chiron Pur Sport i Chiron Sport.

Total
0
Shares