Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Premiera Lotusa Emira na Goodwood Festival of Speed

Lotus Emira (fot. Lotus)
Lotus Emira (fot. Lotus)

Lotus chwali się, że będzie głównym wydarzeniem na Goodwood Festival of Speed 2021, a na dodatek zapowiada premierę nowego samochodu sportowego – Emira.

Lotus i Goodwood Festival of Speed

Lotus 25 (fot. wiki)

Lotus został po raz ostatni wybrany jako główna marka tego eventu w 2012 roku. Z kolei klasyczny bolid Lotusa do dziś dzierży rekord toru F1. Model Typ 25 wciąż jest rekordzistą Goodwood Motor Circuit. W trakcie odbywania się ostatniego wyścigu Formuły 1 w Goodwood, w 1965, Jim Clark w Lotusie 25 zremisował z Jackiem Stewartem, jadąc przy tym najszybsze okrążenie o czasie 1:20,4 min.

Tegoroczny Goodwood Festival of Speed

Lotus Emira (fot. mat prasowe)
Lotus Emira (fot. mat prasowe)

Podczas tegorocznej imprezy Lotus zaprezentuje publicznie model Emira. To zupełnie nowy i niecierpliwie wyczekiwany samochód sportowy. Lotus zapewnia, że opracowana w ramach trwającej transformacji firmy, Emira wyznaczy nowe standardy technologii, komfortu, funkcjonalności i codziennej użyteczności dla produktów marki Lotus. Auto jeszcze w tym roku trafi do produkcji w zupełnie nowym zakładzie produkcyjnym w Hethel w Norfolk – siedzibie firmy Lotus od 1966 roku.

Jak ważne jest to dla Lotusa?

Lotus Evija Assembly Hall (fot. Lotus)
Lotus Evija Assembly (fot. Lotus)

Wszyscy w firmie Lotus są bardzo podekscytowani możliwością bycia w centrum uwagi na Goodwood Festival of Speed. Przedstawiciele marki dodają, że obecne czasy są bardzo ważne dla Lotusa, a publiczna premiera Emiry w miejscu tak ważnym dla brytyjskiej marki jest strzałem w przysłowiową “dziesiątkę”.

Duke of Richmond tak skomentował to wydarzenie:

„Cieszymy się, że Lotus zagra główną rolę na tegorocznym Festival of Speed. Samochody Lotus ścigały się z wielkimi sukcesami w Goodwood w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych, w tym ustanawiając niepokonany do dziś rekord okrążenia w 1965 roku.”

Total
0
Shares