Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Akcje naprawcze i produkty niebezpieczne. Tym razem BMW i Dacia

mechanik, naprawa auta
nowe kampanie naprawcze (fot. Shutterstock)

UOKiK poinformował o otrzymaniu łącznie czterech powiadomień od producentów. Powiadomienia dotyczą potencjalnie niebezpiecznych usterek w pojazdach. O które pojazdy chodzi? Trzy powiadomienia dotyczą aut BMW, jedno pochodzi od Dacii. Poniżej szczegóły o jakie akcje naprawcze chodzi i jakich aut dotyczą.

Akcje naprawcze: BMW 3 E46 – w razie wypadku eksploduje nie tylko poduszka

BMW 3 E46
BMW 3 E46 (fot. BMW)

BMW powiadomiło UOKiK, że w samochodach marki z Serii 3 (E46), wyprodukowanych w Niemczech, może powstać zbyt wysokie ciśnienie wewnętrzne w generatorze gazu podczas wyzwolenia poduszki powietrznej w trakcie wypadku, co może prowadzić do wyrzucenia części metalowych generatora, zwiększając ryzyko obrażeń. Mimo olbrzymiej popularności “trójek” tej generacji na polskim rynku, producent uznał, że akcje naprawcze obejmą zaledwie 71 pojazdów. BMW ma ponoć skontaktować się z właścicielami pojazdów objętych kampanią w celu dokonania niezbędnych napraw. Informacji związanych z kampanią udziela BMW Vertriebs GmbH Oddział w Polsce (adres: ul. Wołoska 22 A, 03-675 Warszawa; tel.: 022 279 71 00).

Znowu BMW 3, tym razem generacja G20 – wadliwe mocowanie pasa bezpieczeństwa

BMW M340i G20
BMW M340i generacji G20 (fot. Schellack / Wikimedia)

Kolejne powiadomienie dotyczy znowu BMW serii 3, ale nowszej (G20). Otóż w samochodach marki BMW 3 (G20), wyprodukowanych w Niemczech, złącze śrubowe dolnego pasa (zamek pasa bezpieczeństwa) nie zostało prawidłowo zamontowane w przednich fotelach. W razie wypadku, urządzenie przytrzymujące może nie zadziałać prawidłowo, co zwiększa ryzyko obrażeń. Również w tym przypadku liczba aut objętych kampanią przywoławczą jest bardzo mała. Na polskim rynku jest ich zaledwie 12. BMW zadeklarowało, że skontaktuje się z właścicielami samochodów objętych kampanią oraz poinformuje o konieczności wizyty w warsztacie w celu kontroli i ewentualnej poprawy złącza śrubowego dolnego pasa przednich foteli.

BMW iX3 – w razie wypadku eCall może nie zadziałać

BMW iX3
BMW iX3 (fot. BMW)

Kolejne akcje naprawcze bawarskiego producenta dotyczą już elektrycznych modeli tej marki. Otóż w samochodach marki BMW iX3 (G08), wyprodukowanych w Niemczech, w razie wypadku, podczas którego doszło do uszkodzenia sieci pokładowej wysokiego napięcia, mogą ulec awarii 12V układ elektryczny pojazdu i jego elementy, powodując brak działania, np. funkcji inteligentnego połączenia alarmowego lub świateł awaryjnych. Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 105 pojazdów. Naprawa ma polegać na przeprogramowaniu sterowników (BMU) wadliwych egzemplarzy pojazdów. Ich właściciele mają być o tym powiadomieni i zapraszani do ASO marki.

Akcje naprawcze: Dacia Sandero III i Logan III – możliwe pęknięcie zaczepu maski

Dacia Sandero Comfort TCe 100 LPG (fot. Automotyw.com)

Ostatnie akcje naprawcze dotyczą dotyczy dwóch modeli rumuńskiej marki należącej do koncernu Renault. W samochodach marki Dacia, modele: Sandero III wyprodukowany w Pitesti (Rumunia) od 02.09.2020 r. do 13.01.2021 r. oraz w Tangerze (Maroko) od 08.10.2020 r. do 15.01.2021 r., a także Logan III wyprodukowany w Pitesti (Rumunia) od 05.11. do 23.12.2020 r., może dojść do pęknięcia zaczepu zamka pokrywy komory silnika i jej otwarcia podczas jazdy, co poprzez ograniczenie widoczności, zwiększa ryzyko wypadku. Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 57 samochodów. Posiadacze feralnych egzemplarzy mają otrzymać powiadomienia listami poleconymi, zapraszającymi ich do autoryzowanych serwisów w celu kontroli i ewentualnej – oczywiście bezpłatnej – wymiany pokrywy komory silnika. Informacji związanych z kampanią naprawczą udziela Renault Polska Sp. z o.o. (adres: ul. Marynarska 13, 02-674 Warszawa; tel.: 800 900 804; e-mail: kontakt.klient@renault.com.pl). 

Sprawdźcie jeszcze ostatnio ogłoszone akcje naprawcze!

źródło: UOKiK

Total
0
Shares