Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Alfa Romeo Giulia GTA i GTAm już dostępne w sprzedaży w Polsce

Giulia GTA to powrót legendy i jedna z ostatnich prób stworzenia spalinowego, bardzo mocnego samochodu. Czy udana? To pokażą zamówienia, które właśnie ruszyły
Alfa Romeo Giulia GTAm (fot. Alfa Romeo)

Alfa Romeo Giulia GTA i GTAm to chyba jeden z ostatnich zrywów prawdziwej, pełnej emocji, spalinowej motoryzacji. Pojazdy bezkompromisowe, bardzo mocne, bardzo szybkie, a przy tym po prostu piękne auta. GTA i GTAm to seria mocno limitowana – na całym świecie marka zaproponuje zaledwie 500 egzemplarzy. Te przeznaczone na nasz rynek są dostępne w sprzedaży – podejrzewamy, że niezbyt długo.

Najbardziej wyczynowa Giulia GTAm w barwach Etna Red (fot Alfa Romeo)
Najbardziej wyczynowa Giulia GTAm w barwach Etna Red – najszybsza Giulia jaka kiedykolwiek powstała (fot Alfa Romeo)

O nowych, bardzo usportowionych, limitowanych edycjach Alfa Romeo Giulii, czyli GTA oraz wyczynowej, dwumiejscowej GTAm pisaliśmy przy okazji majowej premiery tych modeli. Teraz producent nie tylko poinformował o możliwości składania zamówień na najszybszą Giulię w historii, ale też zgrabnie spuentował w ogóle obecność takich aut w ofercie twierdząc, że w dobie racjonalnych decyzji i postępującej elektryfikacji branży motoryzacyjnej obie Giulie stanowią jedną z ostatnich okazji do spełnienia marzeń o posiadaniu i prowadzeniu tzw. „power car”, rasowego, sportowego samochodu.

Nowa Alfa Romeo Giulia GTA i GTAm zaprezentowane

I choć pod maską zarówno wersji Giulia GTA jak i GTAm pracuje dobrze znany z dotychczasowej topowe odmiany Giulii Quadrifoglio, czyli podwójnie doładowana V6 o pojemności 2,9 litra, to włoskim inżynierom udało się z tego auta wydobyć aż 540 KM. Do tego wyczynowa odmiana przeszła kurację odchudzającą (jak wiadomo duża masa to wróg sportu) i tak – GTAm jest o 100 kg lżejszy od odmiany Quadrifoglio.

Giulia GTA w kolorze Montreal Green (fot. Alfa Romeo)
Na nabywców czeka 540 KM z V6 biturbo. Barwa auta na zdjęciu nazywa się Montreal Green (fot. Alfa Romeo)

Przyjmowanie zamówień na limitowaną edycję najbardziej sportowej Giulii GTA lub GTAm już rozpoczęte. Warto dodać, że liczba egzemplarzy na całym świecie nie będzie przekraczała 500 sztuk. Szczegóły u autoryzowanych Dealerów Alfy Romeo. Oczywiście te najbardziej usportowione odmiany Giulii są również objęte nową, oferowaną w standardzie 5-letnią gwarancją producenta (Maximum Care) z limitem aż 200 tys. km. Ochrona działa zarówno na auta kupione przez Klientów indywidualnych, jak i flotowych, i obejmuje usterki elektryczne i mechaniczne wszystkich najważniejszych układów w samochodzie. Maximum Care pokrywa pełny koszt części, materiałów i robocizny niezbędnych do wykonania napraw, gwarantuje stosowanie oryginalnych części zamiennych, działa na terenie całej Europy i kilku państw ościennych, chroniąc użytkowników przed wzrostem cen czy podatku VAT.

Giulia GTA w kolorze Trofeo White (fot. Alfa Romeo)

Ceny? Wyróżniająca się spektakularnymi osiągami Alfa Romeo Giulia GTA startuje w Polsce od 158 000 euro + VAT, natomiast dwumiejscowe i jeszcze bardziej ekstremalne GTAm wyceniono na 163 500 euro + VAT. Po przeliczeniu wg dzisiejszego średniego kursu euro/pln i dodając VAT oznacza to odpowiednio: prawie 880 tys. zł oraz nieco ponad 910 tys. zł.

Zobaczcie naszą recenzję dużo bardziej spokojniejszej (choć też dającej sporo frajdy) Alfy Romeo Giulia Q4 Veloce Ti

Total
0
Shares