Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Cupra - katalog modeli

Informacje o Cupra

Seat zaprezentował markę Cupra i przedstawił nowy logotyp sportowej dywizji - oficjalny debiut miał miejsce 22 lutego 2018. Cupra zawsze byłą najwyższą formą wyrazu sportowego stylu Seata. Przyszedł czas na to, by otrzymała własną duszę, DNA i tożsamość jako osobna marka. Pierwsze auta z logo nowej marki pojawiły się początku marca 2018 roku podczas targów w Genewie.

Historia Cupra

Cupra – hiszpański producent samochodów sportowych z siedzibą w Martorell działający od 2018 roku. Podlega on bezpośrednio marce SEAT i wchodzi w skład koncernu Volkswagena. Sport pojawiły się w historii hiszpańskiej marki SEAT w 1985 roku, kiedy to producent utworzył specjalny dział o nazwie Seat Sport do skoncentrowania się na sportach motorowych (m.in. samochodach turystycznych i rajdach WRC) oraz najszybszych wariantach osobowych pojazdów producenta. W sierpniu 1999 roku SEAT po raz pierwszy zastosował nazwę Cupra, która posłużyła dla sportowego, najszybszego wariantu pierwszej generacji modelu León. Przez kolejne dwie dekady nazwa Cupra była używana także dla sportowych wariantów mniejszego modelu Ibiza, aż do początku 2018 roku. 31 stycznia 2018 SEAT ogłosił, że linia sportowych modeli Cupra zostanie wydzielona jako odrębna marka samochodów sportowych. Zaprezentowano unikalne logo, a także plany związane z rozwojem oferty modelowej. Pierwszym seryjnym samochodem producenta okazał się kompaktowy crossove... (źródło wikipedia)

Inne Marki

Modele Cupra

Cupra Born – znamy polskie ceny

Cupra Born oficjalnie weszła do polskiej oferty hiszpańskiej marki. Nowy cennik nie oszałamia, bazowy Born jest tańszy od ID.3, ale już mocniejsze są droższe.