Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Landwind - katalog modeli

Informacje o Landwind

Marka motoryzacyjna należąca do chińskiego koncernu Jiangling Motor Holding, założona w 2005 roku. Firma zajmuje się przede produkcją SUV-ów – na rynku znajdziemy modele Landwind numerowane od X2 do X9. To jeden z pierwszych producentów, którego samochody znajdziemy nie tylko na rynku chińskim i amerykańskim, ale również europejskim.

Historia Landwind

Jiangling Landwind (lub JMC Landwind albo po prostu Landwind) – SUV stworzony przez chińską firmę Jiangling Motors. W Chinach jest sprzedawany pod nazwą Baowei, a w wersji pick-up pod nazwą Baodian. Jest także sprzedawany w niektórych państwach europejskich, będąc tym samym pierwszym chińskim samochodem eksportowanym do Europy – 4 lipca 2005 roku pierwsze 200 sztuk przyjechało do Antwerpii (Belgia). Landwind jest wzorowany na Isuzu Rodeo (inne nazwy: Opel Frontera w Europie, Vauxhall Frontera w Wielkiej Brytanii, Holden Frontera w Australii i Nowej Zelandii). Landwindy przeznaczone dla Europy, są dostępne z trzema silnikami: dwa benzynowe konstrukcji Mitsubishi i jeden diesel produkcji Isuzu: JMC Landwind wywołał wiele kontrowersji po serii testów zderzeniowych przeprowadzonych przez ADAC dla EuroNCAP. Według testów kierowca auta nie przeżyłby zderzenia czołowego przy prędkości 64 km/h. Holenderski importer Landwindów poprosił niemiecką organizację - TÜV o przeprowadzenie testów, aby dowieść, że samochód s... (źródło wikipedia)

Inne Marki

Modele Landwind

Nowe Subaru WRX S4 – tylko JDM

Subaru WRX S4 dla fanów marki może być obiektem pożądania, tyle że trudno dostępnym, bo to JDM. Oficjalnie tylko w Japonii.