Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Ligier - katalog modeli

Informacje o Ligier

Francuska firma produkująca mikrosamochody oraz quady, założona w 1968 roku przez Guya Ligiera. Siedziba koncernu mieści się w Magny-Cours. Swoimi pojazdami Ligier wypełnia niszę – cieszą się sporą popularnością między innymi dlatego, że można prowadzić je bez posiadania prawa jazdy. Po przejęciu marki Microcar, producent przejął ponad 40% rynku.

Historia Ligier

Ligier – francuska firma motoryzacyjna założona w 1968 roku przez kierowcę wyścigowego Guya Ligiera, który posiadał bogatą historię startów, między innymi w 24 godzinnym wyścigu Le Mans. Siedziba przedsiębiorstwa mieści się w Magny-Cours. Przez wiele lat Ligier Automobiles jako Equipe Ligier specjalizowała się w budowie bolidów Formuły 1. Pierwsze tego typu pojazdy Ligier stworzyło w 1980 roku, wykorzystując nadwozie od ciągników siodłowych i montując odpowiednie zawieszenie oraz silnik. Początkowo auta te były bardzo prymitywne. W krótkim czasie nastąpiła popularyzacją tych pojazdów. Możliwość jazdy bez prawa jazdy i niewielkie wymiary pojazdy czyniły z niego nowość i wypełniały niszę w rynku. Ligier stopniowo udoskonalał swoje auta, coraz poważniej traktując ten segment rynku. W 2010 roku wprowadzono technologię IXO – a wraz z nią modele IXO Line. Najnowszym osiągnięciem technologicznym było wprowadzenie silników Diesla z elektronicznie sterowanym wtryskiem paliwa, który specjalnie i wyłącznie dla Ligier pr... (źródło wikipedia)

Inne Marki

Modele Ligier

Nowe Subaru WRX S4 – tylko JDM

Subaru WRX S4 dla fanów marki może być obiektem pożądania, tyle że trudno dostępnym, bo to JDM. Oficjalnie tylko w Japonii.