Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Microcar - katalog modeli

Informacje o Microcar

Francuski koncern produkujący mikrosamochody, założony w 1984 roku. Projektowane przez Microcar auta to niewielkie, dwuosobowe pojazdy, które można prowadzić, nie posiadając prawa jazdy. W 2008 roku firma została przejęta przez Ligier Automobiles. Fuzja spowodowała powstanie największego przedsiębiorstwa mikrosamochodów na rynku.

Historia Microcar

Microcar S.A.S – francuska firma motoryzacyjna specjalizująca się w produkcji mikrosamochodów. Firma Microcar powstała w 1984 roku i od początku działalności zajmowała się produkcją małych aut przeznaczonych dla osób nie posiadających uprawnień do prowadzenia standardowych samochodów oraz dla młodzieży. W 1995 roku spółka została przejęta przez Grupę Beneteau (producenta luksusowych jachtów, łodzi motorowych, katamaranów, czy inteligentnych domów). Ponad 100 lat doświadczenia na rynku oraz wysokie standardy funkcjonowania firmy szybko przyniosły efekty – pojazdy Microcar zyskały nową jakość i stały się liderem w zakresie innowacji na rynku. W 2008 Spółka została przejęta przez grupę Driveplanet – w której jednym z głównych akcjonariuszy jest konkurent Spółka Ligier. Obecnie obie firmy wspólnie posiadają ponad 40% rynku i wspólnie rozwijają swoje produkty.... (źródło wikipedia)

Inne Marki

Modele Microcar

Nowe Subaru WRX S4 – tylko JDM

Subaru WRX S4 dla fanów marki może być obiektem pożądania, tyle że trudno dostępnym, bo to JDM. Oficjalnie tylko w Japonii.