Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Yanosik wdraża przyjazne rozwiązania dla właścicieli elektryków

Wiedząc, że elektryki stanowią przyszłościowe rozwiązanie, w którego kierunku zmierza cały sektor motoryzacji, coraz więcej osób rozważa ich zakup. Yanosik wdraża rozwiązania przyjazne właścicielom elektryków. Jakie?

Coraz więcej Polaków rozważa zakup pojazdu elektrycznego, kierując się myślą, że to właśnie długo oczekiwane samochody przyszłości. Dbają o nasze środowisko, które z roku na rok jest w coraz gorszej formie.

Ford przeprowadził badanie „Go Electric. Cilmate Countdown”, w którym zapytał Polaków o to, co myślą o samochodach elektrycznych. W badaniu wzięło udział 2000 dorosłych respondentów z naszego kraju. Aż 41 proc. respondentów przyznało, że samochody elektryczne to przyszłość motoryzacji. Jednocześnie potwierdzili oni, że w Polsce wciąż istnieje wiele barier, które utrudniają finalne podjęcie decyzji o zakupie samochodu elektrycznego.

Wciąż są obawy

W naszym kraju nadal mamy do czynienia z kwestiami, które nie ułatwiają Polakom podjęcia ostatecznej decyzji o zakupie elektryka. Głównym powodem, który odstrasza potencjalnych właścicieli aut elektrycznych jest cena, a także niewystarczająca liczba ładowarek w najbliżej okolicy lub całkowity brak dostępu do nich.

– Polska infrastruktura jest stale rozbudowywana i użytkownicy samochodów elektrycznych mają coraz więcej punktów ładowania pojazdu do wyboru. W Yanosiku znajdą również informacje o miejscach ładowania samochodów elektrycznych w swojej okolicy, a także sprawdzą ceny za 1 kWh oraz rodzaj wtyczki, które są dostępne w danym punkcie. Wystarczy kliknąć na mapie w ikonę stacji ładowania pojazdów elektrycznych, aby podejrzeć dostępność konkretnych gniazd do ładowania – mówi Julia Langa, Yanosik

Wprowadzenie takiej możliwości to ogromne ułatwienie dla wszystkich posiadaczy samochodów elektrycznych, którzy są w trasie. Szczególnie w mniej znanej im okolicy.

Za duże koszty elektryków?

Respondenci badania Forda uważają, że całkowity koszt utrzymania pojazdów elektrycznych jest wyższy w porównaniu z silnikiem benzynowym lub diesla (49 proc.). Ponadto większość badanych (73 proc.) uważa, że jeszcze wzrosną, gdy elektryki w końcu staną się popularne.

Dodatkowym utrudnieniem jest wciąż wysoki koszt zakupu samochodu elektrycznego. Badani stwierdzili, że przeciętna osoba nie jest gotowa na zmianę pojazdu na elektryka (43 proc.), a transformacja na wyłącznie samochody elektryczne do 2030 roku według 30 proc. ankietowanych nie jest możliwa.

– Nacisk na świadomość ekologiczną będzie wzrastał, a wraz z nim chęć posiadania pojazdu w 100 proc. ekologicznego. Koszty wkrótce przestaną być barierą, zwłaszcza, że do dyspozycji chętnych do zakupu elektryka, jest wiele wariantów – w naszej platformie to choćby dofinansowanie, które umożliwia kupienie pojazdu na raty lub wzięcie w leasing – mówi Marcin Korzeniewski, Yanosik Autoplac

Total
0
Shares